بلاگ

تفاوت هدفون گیمینگ و عادی : قابلیت های ویژه هدفون گیمینگ

اگر قصد تهیه هدفون جدیدی را داشته باشید گزینه‌های زیادی خواهید داشت و زمانی که راجع به هدفون‌های مختلف تحقیق کنید خواهید دید که هدفون‌ها به ۳ دسته اصلی هدفون‌ عادی، هدفون مانیتورینگ و هدفون گیمینگ تقسیم می‌شوند.

به صورت خلاصه هدفون‌های عادی هدفون‌هایی هستند که برای گوش دادن به موسیقی و استفاده روزانه طراحی شده‌اند. هدفون‌های مانیتورینگ برای استفاده‌های حرفه‌ای‌تر مانند تنظیم موسیقی استفاده می‌شوند. هدست‌های گیمینگ نیز دارای قابلیت‌هایی هستند که توسط گیمر‌های حرفه‌ای استفاده می‌شوند و در این مطلب می‌خواهیم به بررسی این قابلیت‌ها بپردازیم و دلیل ترجیح استفاده گیمرها از هدست گیمینگ را درک کنیم.

دلایل تهیه هدفون گیمینگ

دلیل اصلی استفاده از هدفون گیمینگ وجود میکروفون و هدست در یک دستگاه است، در حالی که در گذشته می‌بایست میکروفونی را به صورت جداگانه تهیه می‌کردید و استفاده از یک محصول جداگانه به معنای استفاده از یک ورودی بیشتر، یک کابل بیشتر و در نهایت یک صطعه الکترونیکی بیشتر برای خرابی است.

البته برخی نیز بر این اعتقادند که کیفیت میکروفون‌های هدست‌های گیمینگ کیفیت مناسبی ندارند، این مطلب در گذشته درست بود اما حالا هدست هایی مانند هدست گیمینگ Logitech G935 وجود دارند که کیفیت صوتی فوق‌العاده‌ای را در حین بازی در اختیار شما قرار می‌دهند.

مزیت اصلی هدفون گیمینگ نسبت به انواع دیگر هدست و هدفون اسن است که این دسته از هدست‌ها قابلیت پخش صدای سراند را دارند، البته تمام هدست‌های این دسته از میزان یکسانی از این قابلیت برخوردار نیستند. برخی از هدست‌ها شبیه‌سازی کاملاً دقیقی ازمحیط اطراف شما در بازی را به شما می‌دهند و برخی در حد تشخیص جهت صدا به شما کمک می‌کنند.

می‌توان از هدست‌های گیمینگ در موقعیت‌های بسیار مختلفی نیز استفاده کرد. می‌توانید از آن‌ها برای بازی، تماس تلفنی و یا حتی Voice Dictation نیز استفاده کرد. حتی می‌توان از آن‌ها به عنوان یک هدست عادی نیز استفاده کرد

مطالب مربوط

نظراتی برای “تفاوت هدفون گیمینگ و عادی : قابلیت های ویژه هدفون گیمینگ

  1. mryam.hamidi1354 گفت:

    عالیییییییییییییی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *